Aparat do korekcji skolioz SKOL-AS to innowacyjne urządzenie, które korzysta z fizjologicznych i biomechanicznych uwarunkowań umożliwiających regresję skrzywień bocznych kręgosłupa, jednocześnie pozwalając na odbudowę mięśni utrzymujących kręgi w prawidłowym ułożeniu.
       Podstawą działania urządzenia jest system sprężyn i pelot, które po odpowiedniej regulacji zmniejszają w sposób czynno - bierny boczne skrzywienie kręgosłupa. Jednocześnie w sposób bierny wpływają na derotację kręgów piersiowych i lędźwiowych. Peloty służą również korekcji skośnej i skręconej miednicy, stabilizując jednocześnie miednicę i obręcz barkową.
       Korekcja przy użyciu metody i aparatu SKOL-AS wskazana jest dla dzieci i młodzieży, u których skrzywienie zawiera się między 60 a 400 (kąt wg. Cobba). Aparat SKOL-AS umożliwia zastosowanie i wykorzystanie postępowania treningowego w metodyce korekcji skolioz - co pozwala wypracować u dziecka utrwalone zmiany adaptacyjne i zmienić możliwości, nawyki i funkcje ruchowe w kierunku reedukacji wzorców ruchowych z nieprawidłowych na prawidłowe. W trakcie ćwiczeń powstaje odwrotny do kierunku rozwoju skoliozy trójpłaszczyznowy, korygujący ruch kręgosłupa. Podstawowym założeniem terapeutycznym nie jest wzmacnianie siły mięśni tworzących „gorset mięśniowy”, lecz wyrobienie zdolności czynnego korygowania układu ciała i utrzymania prawidłowej postawy. Poza tym każde ćwiczenie charakteryzuje trójpoziomowy charakter ruchu, czyli równoczesne oddziaływanie na bierny i czynny mechanizm stabilizujący, a także na sprawujący nad nimi kontrolę układ nerwowy.

SKOL-AS
LEGNICKIE CENTRUM KOREKCJI WAD POSTAWY ul. Lindego 10. 6, 59-220 Legnica | tel. 510 – 12 – 26 – 70 | e-mail: biuro@lckwp.pl
Copyright lckwp.pl | Created by AERO-GRAF